Araç Kaplama Reklam Uygulamaları

Araç Kaplama Reklam Uygulamaları 

Genellikle açık hava reklamcılığında hedefe ulaşmanın en önemli mecralarından birisi de araç giydirmedir. Yani araçların görsel olarak kaplanması işlemine verilen isimdir. Ürünlerin görselleri veya firma logolarının özel olarak hazırlanmış tasarımlarla firmanız ile diğer firmalar arasında büyük fark yaratacaktır. Araç kaplama reklam uygulamaları, araçlar üzerine ya bölgesel olarak ya da komple uygulanabilir. Bu tür reklamalar diğer reklamlara göre oldukça fazla kişiye ulaşılır. 

Araç Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Araç kaplamanın yenilik, maliyet, hareketlilik ve dayanıklılık gibi avantajları vardır. Yenilik avantajı ile aracınız yeni görüntüye sahip olur. Maliyet avantajı ile reklam maliyetlerini uzun süre minimumda tutar. Hareketlilik avantajı firmanızın reklamlarını her alanda ve daha çok kişiye ulaşmasını sağlar. Dayanıklılık avantajı ise aracınız kaplama yapıldıktan sonra daha fazla korunur hale gelir. 

Dijital Baskılı Araç Kaplama Nedir?

Marka bilinirliğini ve yollarda binlerce kişiye ulaşıp etkileşim almak için araçlarınızı dijital baskı yaptırarak kaplayabilirsiniz. Araç kaplama sayesinde araçlarınız hareket eden bilboard haline dönüşmüş olur. Araçlarınızı araç kaplama reklam uygulamaları aracılığı ile kaplatarak yüksek yatırım getirisine sahip olabilirsiniz. Uzman tasarım ekibi ile logo ve görseller hazırlar ve araçlarınız hareketli birer reklam makinesi haline gelir. Ayrıca diğer reklam uygulamalarıyla karşılaştırıldığında araç giydirme en ekonomik reklam uygulamasıdır. Araç giydirme işlemleri yapıldıktan sonra düzenli bir bakım yapılarak 5 yıla kadar reklamı sürdürmek mümkün olabilir. Genellikle araç kaplama işlemleri pazarlama araçlarında veya iş araçlarında kullanılır. Bu sayede potansiyel müşterilere her gün rahatlıkla ulaşılabilir. Firmamız olarak araç kaplama işlemlerinde dijital baskı yöntemi uygulayarak deneyimli ekibimizin tasarımları ile en kaliteli ve en uygun hale getirmekteyiz. 

Araç Kaplama Basamakları Nasıl Olur?

Araç kaplamanın ilk aşaması kaplama yapılacak aracın birebir oranlarla ölçüsünün alınmasıdır. Daha sonra bu aracın fotoğrafları çekilir ve dijital ortama aktarılır. Bu ölçülendirme tamamlandıktan ve dijital ortama aktarıldıktan sonra grafik tasarım yapılır. Müşteri ile görüşmeler yapıldıktan sonra tasarım onaylanır ise uygulamaya geçilir. Profesyonel araç kaplama ekibimiz ile birkaç gün içinde araç kaplama reklam uygulamaları tamamlanmış olur. 

Araç Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Araç kaplama çeşitleri üç tanedir. Komple araç kaplama, logolu araç kaplama ve filo araç kaplama şeklinde sıralanabilir. 

  1. Komple Araç Kaplama:

Bu araç kaplama yönteminde aracınızın her noktasının kaplanması işlemine verilen isimdir. Genellikle bu çalışmalarda araç rengi değiştirilmek isteniyorsa veya araç üzerine firma logosu gibi uygulamaların yapılmasıdır. 

       2. Logolu araç kaplama uygulaması:

Logolu araç kaplama uygulamasında genellikle bölgesel uygulamalar yapılır. Sadece sol ve sağ kapılarında müşterinin talebine göre kurumsal renklerde kesilmiş telefon numaraları, web sitelerine yer verilir. Sadelikten yana olan müşterilerin tercih ettiği bu yöntem ile öne çıkmaktadır. 

        3. Filo Araç Kaplama: 

Firmanızın marka bilinirliğini arttırmak amacıyla kullanılan ve firmalar için oldukça önemli reklam uygulamalarından birisi olarak bilinir. Bu tür bir araç kaplama reklam uygulamaları yöntemi ile markanızın bilinirliği en üst seviyeye çıkacaktır.