İç Mekan Reklam Tabela Uygulamaları

İç Mekan Reklam Tabela Uygulamaları

İç mekan reklam tabela uygulamaları şirketlerin veya markaların kendi isimlerinin daha çok insan tarafından bilinmesi için kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu tarz tabela uygulamaları işletmeye gelen müşterinin ilgisini çekmek amacı ile de yapılmaktadır ve oldukça dikkat çeken bir pazarlama tekniği olarak da bilinmektedir. Kullanıldığı yerlere de bakıldığında alışveriş merkezlerinin içerisinde, oteller ve restoranlarda oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. İç mekan tabela uygulamalarının birkaç türü bulunmaktadır. Örneğin posterler ve afişler işletmelerin kampanyaları veya yeni çıkan ürünleri hakkında bilgi vermek için kullanılır. Roll-up ve X- Banner denilen uygulamalar daha çok etkinliklerde ya da fuarlarda kullanılmaktadır. Etkinlik ve fuar gibi yerlerde sıklık ile kullanılmasının amacı Roll-up ve X-Banner’ ler ile kolay monte edilip taşınabilen reklam standartları olmasıdır, bu yüzden de sık sık tercih edilmektedir. Led tabela ve iç mekan ekranları gibi uygulamalar içerisinde ışık bulundurarak yapılmaktadır. Bu ışıkların amacı yapılacak olan reklamın dikkat çekiciliğini arttırmaktır. Parlak led tabelalar çarpıcı olan dijital içeriklerin reklamını yapmak için de kullanılmaktadır. Son olarak dijital signage denilen ve iç mekanlarda reklam için kullanılan tabelalar ise daha çok reklamların dinamik şekilde gösterilmesi için kullanılır. Aynı zamanda LED veya LCD olan ekranlar ile birlikte dijital reklamları yansıtırlar. Bu tür tabela uygulamalarından hangisinin uygun olduğu ya da uygun olmadığı tabelanın konulacağı iç mekanın düzenine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Işıklı İç Mekan Reklam Tabela Uygulamaları

Işıklı iç mekan reklam tabela uygulamaları dikkat çekmek amacı ile kullanılmaktadır. Özellikle işletmeye gelecek olan potansiyel müşterilerin dikkatini çekmeyi amaçlamaktadır. Reklamı yaptıracak olan firmanın ya da şirketin dikkat çekiciliğini arttırmaktadır. Bu sayede de büyük çapta bir reklam yapılmış olur. Işıklı tabelalarda ki en önemli unsurlardan biri de tabela üzerinde kullanılacak olan görseldir. Gelecek olan potansiyel müşteri yapılacak olan reklam ve reklama koyulan görseller etkilemektedir. Işıklı tabela için fiyat bilgisi de kesin olmamaktadır. Fiyat bilgisi tabelada yapılırken hangi tür tabelanın kullanılacağı veya reklam için kullanılacak olan görsellerin azlığına ya da çokluğuna göre tabelanın m2 fiyatında değişiklik görülmektedir.

Işıksız İç Mekan Reklam Tabela Uygulamaları

Işıksız iç mekan reklam tabela uygulamaları genel olarak alışveriş merkezlerinde veya büyük şirketlerde yönlendirme amacı ile kullanılmaktadır. İç mekanın aydınlık olması durumunda genel olarak ışıksız reklam tabelaları tercih edilir. Işıksız reklam tabelalarında ki asıl amaç ışık reklam tabelalarında bulunanın aksine dikkat çekmek değildir. Daha çok bir kattan diğer kata geçiş yaparken yönlendirme gibi durumlar için sık sık kullanılır. Işıksız tabela uygulamasının en yaygını da vinil germe türüdür. Vinil germe ile yapılan ışıksız reklam tabelası ahşap çıtalar üzerine profilin koyulmasından ibarettir.