Retro ve Dekoratif Reklam Tabela Uygulamaları

Retro ve Dekoratif Reklam Tabela Uygulamaları

İşletmelerin ve firmaların varlıklarını devam ettirebilmeleri adına reklam faaliyetlerine önem verilmelidir. Reklam uygulamaları işletmelerin ihtiyaçlarına ve kullanılacak alanlara göre farklılık göstermektedir. Markanızı ya da işletmenizi tanıtmanın ilk yolu her zaman doğru bir tabela seçimi ile başlamaktadır. Bu nedenle retro ve dekoratif reklam tabela uygulamaları son dönemlerde işletmeler tarafından en çok tercih edilen çalışmalar arasında yerini almaktadır. 

Günümüz trendleri arasında yer alan retro dönüşü reklam sektöründe de yerini almayı başardı. Özellikle tabela seçimlerinde karşımıza çıkan işletmenin tüm ruhunu retro tabela uygulamaları sayesinde yansıtmak oldukça kolaydır. Bu nedenle de birçok işletme tarafından tercih edilmektedir. Retro tabela uygulamaları özellikle vintage tarzını benimseyen işletmelerin sıklıkla tercih ettiği uygulamalar arasında yerini almaktadır. İşletmenin yada markanın vintage ruhuna uyumlu olarak tasarlanan retro tabelalar ile bütün bir marka ilişki kurularak müşterilerin aklında daha kalıcı bir imaj yaratılabilmektedir.

Dekoratif tabelalar çeşitli materyallerden üretilebilmesiyle daha modern bir görünüm yakalamanızı imkan tanımaktadır. Özelleştirilebilir tasarımları ve aydınlatma ya da diğer unsurlara birleştirildiğinde ilgi çekici bir görünüm yakalanmasına imkan tanımaktadır. Modern yapılı işletme ya da markaların tercih ettiği dekoratif tabelalar ile bütün bir marka ilişkisi kurulması sağlanmaktadır. Özelleştirilebilir yapısıyla markanızı yansıtan detaylara kolaylıkla yer verilebilmektedir.

Işıklı Retro ve Dekoratif Reklam Tabela Uygulamaları

Reklamcılık uygulamaları arasında yer alan tabela işletmelerin tanıtım yapmaları için başlangıç olarak yer almaktadır. İşletmelerin kendilerini tanıtmalarına imkan tanıyan tabelalar hem işletme ismini ön plana çıkartmakta hem de hizmet ve ürünleri tanıtma fırsatı sunmaktadır. 

Retro ve dekoratif reklam tabela uygulamaları ile tabela reklamı bir tanıtım aracı olmanın ötesine geçerek işletme ya da markaların kimliklerini de yansıtma görevi görmektedir. Değişen trendlere uyum sağlayan tabela uygulamaları potansiyel müşteriler tarafından daha çok ilgi çekici bulunmaktadır. Hem dekoratif tasarımları hem de retro görünümleriyle bu tabela çeşitleri işletmeler ve markalar için ilgi çekici bir başlangıcın ilk adımını oluşturmaktadır. Işıklı olarak tercih edilen retro ve dekoratif reklam uygulamalarıyla beraber tabelalarda daha ilgi çekici bir görünüm yakalanmaktadır. 

Işıklık tabelalar ile daha ilgili çekici bir görünüm yakalanırken modern ve vintage bir tarz uygulaması da gerçekleştirilebilmektedir. Işıklandırılan tabelalarda tüm tabelada ışıklandırma kullanabileceğiniz gibi sadece belli alanlarda kullanarak ilgiyi çekmek istediğiniz alanı ön plana çıkartabilirsiniz.  

Işıksız Retro ve Dekoratif Reklam Tabela Uygulamaları

Retro ve dekoratif reklam tabela uygulamaları diğer tabela uygulamalarına göre daha modern sıra dışı tasarımlara sahip olmaktadır. Kullanılan farklı materyaller ile şekillendirilebilmesi daha kolay tabela uygulamaları ve yaratıcı tasarımlar ortaya çıkmaktadır. Işıklı kullanılabildiği gibi ışıksız tasarımları ile de ön plana çıkmaktadır. Sade tasarımlara renkli uygulamalar yapılarak ya da daha farklı detaylar eklenerek özelleştirilebilen bu tabelalar ile marka kimliğinizi oluşturabilirsiniz.

Retro ve dekoratif tabela uygulamaları ahşap, metal veya pleksi malzemeler kullanılarak oluşturulabilmektedir. Dış ya da iç mekan kullanımında malzeme seçenekleri değişiklik gösterebilmektedir. Dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilen retro ve dekoratif reklam tabela uygulamaları uzun süreli kullanım imkanı da sunmaktadır. Uzun süreli kullanım imkanı sunması ve kolay temizlenebilir olması sebebiyle sıklıkla tercih edilen yeni nesil tabela çeşitlerindendir.