Kutu Harf Reklam Tabela Uygulamaları

Kutu Harf Reklam ve Tabela Uygulamaları 

Kutu harf reklam ve tabela uygulamaları harflerin prizma şeklinde yapılmasına denir. Prizmanın şekli harfin şekline bağlıdır ve harfin boyutu hazırlanan harf prizmanın da boyutunu doğrudan etkiler. Harf prizmanın şekli yazı tipine göre de değişebilir. Boyutu ve kalınlığı da istenilen düzende ayarlanabilir. Harf prizmalar için kullanılan malzeme özel bir malzeme olarak bilinir. Bu malzeme dıştan alınabilecek bir çok darbeye karşı özel bir dayanıklılık gösterir. Ayrıca birçok hava koşuluna uygun olarak üretilen bu malzeme güneş ışınlarının da şiddetine bağlı olarak dış koşullardan etkilenme ve aşınma oranı düşüktür. Malzemenin bu özelliklerinden dolayı alıcının da maliyet ve uzun süreli kullanımına uygundur. Harf prizmalarının en önemli özelliği bireysel olarak hazırlanmalıdır. Harf harf hazırlanan prizmalar yerleştirilecek yerin boyut ölçülerine göre büyüklük, küçüklük, yükseklik gibi ayarlamaları düzenlenerek kişiye özel asılır. Özel yapıştırma tekniği ile birlikte uygun yüzey koşullarına bağlı olarak da montaj şeklinde de yerine asılabilir. Kutu harfler asılacak yüzeylerin düzlüğe ve pürüzsüz yapıda olmasına özen gösterilmelidir. Bu işlemler dizisi sayesinde her yüzeye uygulanabilmektedir. Kutu harf reklam tabelalarının 2 çeşit kullanımı vardır. Bunlar ışıklı kutu harf reklam tabelaları ve ışıksız kutu reklam tabelalarıdır. 

Işıklı Kutu Harf Reklam Tabela Uygulamaları

Işıklı kutu harf reklam ve tabela uygulamaları bir markanın ya da kurum ve kuruluş veya özel işletmelerin isim ve logolarının daha çarpıcı ve dikkat çekici olmasına ve bilinirliğinin arttırılmasına önemli katkı sağlayan reklam panolarıdır. Bulundukları zeminin hafif yukarısında konumlandırılan ışıklı kutu harf reklam tabelalarının iç tarafına led ya da florasan yerleştirilerek kullanılır. Reklam tabelalarının istenilen renklerde ışıklandırma yapılabilmesi de özellikleri arasındadır. Genellikle dış cephede ya da dış kaplamada bulunan ışıklı kutu harf reklam ve tabela uygulamaları görsel şölen sunmaktadır. Ön parlak kısmı genellikle plexi den yapılır. Pilexi plastik cam olarak bilinir ve oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Pilexi yapı bakımından parlak olduğu için ışıklı kutu harf tabelalarında tabela içine yazılan harfin daha net görünmesini sağlar. Bu sayede ışık da daha iyi parlar ve kutu içerisinde yer alan harfin dikkat çekiciliği artar. Işıklı harf kutularının yan taraflarından monte ya da yapışma ile iliştirilen led ışıklar elektrik sistemine bağlanarak çok az maliyet ile oluşturulmaktadır. Yeni nesil reklam tabelalarında güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürme özelliği bulunduğu için elektrik sistemine bağlanmadan da kolaylıkla kullanım sağlanabilir.

Işıksız Kutu Harf Reklam ve Tabela Uygulamaları nedir?

Işıksız kutu harf reklam ve tabela uygulamaları, ışıklı kutu harf reklam tabelalarından farklı olarak ışık özelliğini kullanmamaktadır. Normal tabela olarak kullanılan ışıksız tabela uygulamaları zemin rengini alarak da dikkat çekebilir. Zemin rengi mor ya da dikkat çekmeyen bir renk ise kutu içerisinde bulunan harf rengi dikkat çekecek bir şekilde ayarlanır.