İsimlik ve Etiket Reklam Tabela Uygulamaları

İsimlik ve Etiket Reklam Uygulamaları 

Müşterilerin dikkatini çekmek için market raflarında bulunan etiketler oldukça önemlidir. Çok farklı alanlarda kullanılan etiketler günümüzde reklamcılık uygulamalarıyla müşterilerin dikkatini çekme görevine sahip olmuştur. Psikoloji ve sosyoloji bilimlerinin iç içe geçmesiyle reklam ve pazarlama alanlarında kullanılan etiket ve isimlikler zamanla etiket tasarımı ve etiket baskısı gibi süreçler geçirmiştir. Psikoloji ve sosyoloji açısından insanları ürünlere yönlendirme ile ilişkilendirilmesi pazarlama ve reklam için oldukça önemlidir. Renkler her insana farklı duygular ve hisler yansıtır, nesnelerde renklerin nasıl hisler uyandırdığı kullanılan fon ve boyutlara göre değişiklik gösterir. Kısacası isimlik ve etiket reklam uygulamaları, matematiksel kuralları olan bir sanat ve bilimdir diyebiliriz. 

Etiketler Nasıl Olmalıdır?

Bazı sektörlerde etiketler üzerinde olması gereken bazı bilgiler olabilir. Bu bilgiler ise doğru ve tam olarak temin edilmesinden emin olmadan tasarım işlemine başlanması gerekir. Daha sonra yeni verilerin eklenmesi gerekeceğinden tasarım işinin de uzamasına sebep olur. Başka bir deyişle etiket baskı işleminin gecikmesine neden olabilir. Normal bir etikette ürün adı, üreticinin ismi ve adresi, üretim izin tarihi ve numarası ile muhafaza, kullanım bilgileri bulunur. Ayrıca elektronik, temizlik ve gıda gibi etiketlerde bazı bilgilerin bulunması zorunludur. Mesela Türk Gıda Kodeksi gibi her ürüne uygun farklı yönetmelikler belirtilmelidir. Basılacak etiketlerin kalitesi genellikle baskı makinelerinin ve materyallerin özelliklerine de bağlıdır. Firmanıza ait hazır kullandığınız bir marka logonuz varsa ürün etiketi üzerinde mutlaka kullanılması gerekir. Etiket üzerinde de kullanılacak görsellerde yüksek çözünürlükte olması gerekir. 

İsimlikler Nasıl Olmalıdır?

Çalışma alanlarınızda şıklık, resmiyet veya profesyonellik kazandıran isimlikler, ofis ortamlarınız da olmazsa olmazlardandır. İsimlikler, bir kuruluş için güçlü duruş ve estetiği simgeleyen dekoratif ürünlerdendir. Bir çok farklı çeşitleri bulunan isimlikler ahşap, kristal, siyah mermer gibi farklı materyallerden oluşur. Ayrıca logolu, stantlı, objeli isimlik çeşitleri de bulunur. İsimlikler sadece masaüstünde bulunan bir ürün değil ofis içinde dekoratif bir objedir. 

İsimlik ve etiket reklam uygulamaları içinde özel boyutlarda ve miktarlarda hazırlanan baskılar da siparişler verebilirsiniz. Etiketlerde bazı kriterlere dikkat etmek gerekir. Baskı kalitesi, yapışkan özelliği, yırtılmaz ve geçiş özelliği ile dış mekan özelliklerine dikkat etmek gerekir. Eğer etiketlerin daha uzun süre dayanması amaçlanıyorsa, doğrudan güneş ışığına, daha yüksek sıcaklıklara, sürtünme gibi sert koşullara maruz kalmamalıdır. Genellikle kişiye özel olarak hazırlanan isimlikler, lüks ve koyu renkli, toplantı odalarına uygun olacak şekilde tasarlanmaktadır. İsimlikler ile birlikte sümen takımları da ofisinizin oldukça dikkat çekici olmasına sebep olur. 

Firmamız olarak her türlü isimlik ve etiket reklam uygulamaları alanında sizlerin isteği doğrultusunda tasarımlar hazırlayarak, çalışma alanlarınızın ve ofislerinizi yenilenmesinde katkı sağlamaktayız.