Pleksi-plexiglass Reklam Tabela Uygulamaları

Pilexi – Plexiglass Reklam ve Tabela Uygulamaları

Pilexi renkli ve renksiz çeşidi olan plastik bir cam olarak tanınır. Birçok alanda tercih edilen pilexi cam dış reklam filmi panolarında da kullanılır. Yüksek ısıya dayanıklı olması kullanım alanında oldukça çeşitlilik sağlar. Birçok farklı alanda dayanıklılığı ve sağlamlığı ile gündeme gelen pilexi farklı ebatlara da sahiptir. Bazı dış cam kaplama olan binalarda renklendirme ya da desenlendirme işlemlerinde kullanılır. Renkli ve renksiz olmanın yanı sıra ışıklı ve ışıksız olarak da kullanıma sunulabilir.

Renkli pilexi – plexiglass reklam ve tabela uygulamaları için talep edilen her renk kullanılabilir. Yüksek ısıda bile deformasyona uğramayan pilexi renkli camların birçok kullanım alanı vardır. Özellikle anasınıfı veya çocuklara yönelik eğitim ve aktivite kurumlarının desen ve şekillerinin renklendirilmesinde sıkça kullanılır. Öte yandan reklam panolarında kullanılan şirket logolarının da renklendirilmesine yardımcı olur. Yüksek ısıya ya da güneş ışınlarına maruz kaldığında bile şekil ve renklerde herhangi bir sorun yaşanmaz. Uzun süreli kullanıma oldukça uygundur. Bir diğer özelliği ise bulunduğu zemine dayanıklılık kazandırır. Renkli ya da renksiz pilexi her türlü zemine kolaylıkla uyum sağlar. Bulunduğu zeminin türüne göre uygulanma şekli vardır. Bulunduğu zeminin koruyuculuğunu da üstlenir. Darbelere karşı dirençlidir. Bu sayede uzun süreli kullanım da sağlamaktadır.. 

Işıklı Pleksi – Plexiglass Reklam ve Tabela Uygulamaları

Işıklı pleksi – plexiglass reklam ve tabela uygulamaları renkli ve renksiz iki türlü de olabilir. Bu türleri fark etmeksizin onları birbirinden ayıran en önemli fark ışıklı bir yapıya sahip olmalarıdır. Kullanılan isim logolarında renkli ya da renksiz pilexilerin etrafında ince ama kaliteli ışıklar vardır. Işıklı pleksi uygulamalarında oldukça sık kullanılan ışık dikkat çekiciliği arttırmaktadır. Kullanılan ışık logo hatlarında şık ve kaliteli bir görünüm sağlarken aynı zamanda dayanıklılığı da beraberinde getirir. Yapısı bakımından oldukça sağlam olan pleksi – plexiglass reklam ve tabela uygulamaları güneş ışınlarından da oldukça zor etkilenir. Dayanıklılık konusunda ve uzun süreli kullanım konusunda geniş bir zaman sunar. Bu da mali açıdan kullanıcının yanında olmasını sağlar. Işıklı uygulamalarda kullanılan ışık önceden elektrik sistemine bağlı olarak çalıştırılmaktaydı ancak günümüzde hem elektrik sistemine hem de güneş enerjisi sistemine bağlı olarak çalıştırılabilir. 3 saatlik bir güneş sarjı ile ortalama 4 gün kullanım sağlamaktadır. Bu da doğa ile dost olduğunun kanıtıdır. 

Işıksız Pleksi – Plexiglass Reklam ve Tabela Uygulamaları

Işıksız pleksi – plexiglass reklam ve tabela uygulamaları, ışıklı uygulamalarından birkaç tane farkı bulunmaktadır. En önemli farkı ışıktır. Işıksız pleksi – plexiglass tabela uygulamalarında ışık bulunmaz. Bundan dolayı herhangi bir elektrik sistemi ya da güneş enerji sistemine bağlanmak zorunda da değildir.