Lazer ve Cnc Kesim Reklam Tabela Uygulamaları

Lazer ve CNC Kesim Reklam Tabela Uygulamaları 

Lazer ve CNC kesim reklam tabela uygulamaları bir makine adıdır. Bu makine harf ya da logo gibi birçok farklı desen ya da şekli kolaylıkla çıkartabilir. CNC kesim de tıpkı lazer kesim gibi sorunsuz ve temiz bir iş çıkarır. Lazer kesimde ve CNC kesimde birçok materyal kullanılabilir. Bu tür tabela uygulamalarında kesilen harf ya da logo direkt olarak zemine yapıştırılmaz. Ortaya çıkan şekil ya da logonun ilk ve en temel özelliği yumuşak kesim ve tam kalıp çıkartılmasıdır. İstenilen boyut ve yüksekliğe göre ayarlanabilen harf ya da logolar ışıklı ve ışıksız olmak üzere 2 ye ayrılır.

Işıklı Lazer ve CNC Kesim Reklam Tabela Uygulamaları

Işıklı lazer ve CNC kesim reklam tabela uygulamaları, CNC makineleri ya da lazer kesim makineleri ile yapılan reklam tabelalarıdır. Bu tabelalarını en çok dikkat çeken yanı ön taraflarında bulunan pilexi malzemedir. Bu malzeme plastik cam olarak bilinmektedir. Cam görünümlü plastik yapıda olan pilexi bir çok darbe ve doğa olaylarına karşı dayanıklılık göstermektedir. Güneş ışınlarına dayanıklı olması içerisinde bulunan reklamın dayanıklılığını ve görünümünü uzun süreli korur ve saklamaya yardımcı olur. Işıklı reklam tabela uygulamaları duvara monte edilmeden önce farklı bir zemine yapıştırılır. Bu zemin ile harf ya da logonun arasında boşluk oluşur ve bu boşluğa led ya da florasan ışık gelir. Led ya da florasan gelmesini de yapıştırılan harf ve logonun boyutu ve kıvrımlı oluşu belirler. Eğer düz bir yapıda ve büyük boyda bir harf ya da logo ise florasan kullanımı uygun olacaktır. Fakat bunun tam tersine küçük ya da aşırı derecede kıvrımlı yazı stiline sahipse kıvrımları takip etmesi için led ışık kullanılır. Bu maddeler arada oluşan boşluğa yerleştirilir ve sadece led ışığın ya da florasan ışığın yaydığı parlaklık görülür. Bu sayede dikkat çekiciliği ve reklamın akılda kalıcılığı artmış olur. Bu tür lazer ve CNC kesim reklam tabela uygulamalarından birçok kurum ve işletme yararlanmaktadır. Oldukça düşük maliyetli oluşu tercih edilmesi için onu ön plana çıkartır. 

Işıksız Lazer ve CNC Kesim Reklam Tabela Uygulamaları

Işıksız lazer ve CNC kesim reklam tabela uygulamaları ışıklı reklam ve tabela uygulamalarından en önemli farkı ışığının olmamasıdır ancak tek fark bu değildir. Işıksız olması onun renkli ve dikkat çekici olmayacağı anlamına gelmemektedir. Özellikle içerisine yerleştirilen renkli yazı tarzı pilexi dikkat çekmektedir. Bu sayede minimum maliyetle ve gün ışığı ile harika reklam panosu ortaya çıkmaktadır. Dış cephe için oldukça fazla tercih edilen ışıksız lazer ve CNC kesim tabela uygulamaları dayanıklı oluşu ve her şekilde kullanılıyor oluşu ile dikkat çekiciliğini ve akılda kalıcılığını hızla arttırmaya devam etmektedir.