Endüstriyel Reklam Tabela Uygulamaları

Endüstriyel Reklam Tabela Uygulamaları

Günümüzde bir çok konudan, yenilikten, gelişmeden ya da çıkan yeni bir üründen haberdar olmak için endüstriyel reklam tabela uygulamaları sıklıkla kullanılır. Bu reklamlar satılacak ya da tanıtılacak ürünler hakkında bilgi verir. İnternet kullanıcılarının artması ile birlikte online reklamlar da ortaya çıkmaya başladı. 90’lı yılların başında reklamlar duvarlara fırçalar ile ya da çizilen resimler ile anlatılırdı. Bu resimler ve yazılar kişileri bilgilendirmek, ürün hakkında görsel sunmak için de faydalı olmayı amaçlıyordu. Reklam sayesinde satışlarının arttığını fark eden satıcılar, sadece bulunduğu yere değil uzakta bulunan alıcıyı da hedefleyerek kendine bir satış stratejisi oluşturmaya başlamıştı. Zamanla bunun duvar ve fırçalar ile zor olduğunu düşünen bir iş insanı bunu kağıda döküp el ilanı olarak insanlara vermelerini istemiş. Zamanla bu fikir geliştirilmiştir ve teknolojinin de ilerlemesi ile televizyonun hayatımıza katılımı da reklamların daha aktif rol almasına sebep olmuştur. Günümüzde bu reklam afişleri için ayrılan yerler vardır. Bilboardlar reklam afişleri için ayrılmış özel yerlerdir. Bu yerlere yalnızca belirli standartlara uygun reklamlar asılabilir. Örneğin kullanılacak kağıdın dış ortamın hava koşullarına uygun olması ve renklerin birbiri ile karışmaması gerekir. Bu nedenle de bu gereksinimleri karşılayacak malzemeler ile endüstriyel reklam tabela uygulamaları gerçekleştirilir. 

Işıklı Endüstriyel Reklam Tabela Uygulamaları

Işıklı endüstriyel reklam tabelaları tabela içinde ya da dışında ışıklandırma yaparak reklamın görünür olmasını sağlamaktadır. Işıklı endüstriyel reklam tabelalarının dikkat çekiciliğini oldukça yüksektir. Etrafa yaydığı ışık sebebiyle bir yandan dikkat çekerken öteki yandan karanlıkta ışık olma özelliği taşır. Tabelalarını içerisine konulan led ışık ile maliyet olarak da oldukça az bir miktar tutmaktadır. Işıklı endüstriyel reklam tabelaları 3 önemli unsur ile oluşmaktadır. 

  1. Tasarım süreci: Tasarlanan ışıklı endüstriyel reklam tabela uygulamaları tasarım olarak tanıtılan ürün ile alakalı olmalıdır.
  2. Üretim aşaması: Bu aşama oldukça önemlidir. Yapılan ışıklı tabelanın dış koşullara dayanıklı olması gerekir ki zorlu hava koşullarında herhangi bir yıpranma belirtisi göstermesin.
  3. Montaj ve elektrik sistemi: Elektrik sisteminin kötü olması tabelayı oldukça kötü etkiler. Sürekli kesintiye uğraması ya da montaj esnasında yapılacak herhangi bir yanlış reklam tabelasını görüntü olarak doğrudan olumsuz etkilemektedir.

Bu 3 önemli unsura dikkat eden taraflar sonunda güzel bir Işıklı endüstriyel reklam tabelaya sahip olmuş olacaklardır.

Işıksız Endüstriyel Reklam Tabela Uygulamaları

Küçük ya da büyük ölçüde ki firmaların kullandığı ışık olmadan yapılan reklam tabelaları ışıksız endüstriyel reklam tabela uygulamaları şeklinde bilinmektedir. Mali açıdan ışıklı endüstriyel reklam tabelalarından daha uygun olan bu tabelalar kurulumu ve montaj açısında oldukça kolay uygulanmaktadır. Dikkat çekiciliği ışıklı endüstriyel reklam tabelasından biraz daha az olsa da, ışıksız endüstriyel reklam tabelası görsel olarak bir şölen sunmaktadır. Bu tür tabelalar yapılırken de kaliteli malzeme kullanımına dikkat edilmelidir.