Dijital Vinil-Vınyl Baskı Reklam Uygulamaları

Dijital Vinil

Reklam sektörünün vazgeçilmez ürünlerinden biri olan ve açık hava kullanımlarında tercih edilen baskı çeşitlerinden birisi de vinil baskıdır. Yoğun talep görmesinin ve tercih edilmesinin sebeplerinden birisi de çok sağlam ve esnek özelliklere sahip olmasıdır. İstenilen boyutlarda yapılabilen vinil baskı genellikle reklam panolarında, afiş, pankart ve posterlerde kullanılır. Kullanım amacına göre afişlerde ışıklı veya ışıksız baskı olarak tercih edilir. Bundan dolayı ayrı ayrı parçaların eklenmesiyle kaynak yapılarak çok büyük boyutlu çalışmalar için de kullanılmaktadır. Halk arasında branda baskı olarak da bilinen vinil baskılar diğer baskılara göre hem daha dayanıklı hem de daha ekonomiktir. Bu yüzden uzun süre yıpranma olmadan kullanım imkanı sunmaktadır. Kısaca özel dijital baskı tekniği kullanılarak bir vinyl malzeme ile yazılı veya görsel içerik basılma şekli uygulan baskı türüne verilen isme dijital vinil baskı denilmektedir. Farklı endüstrilerde yaygın olarak kullanılan bu baskı tekniği en çok etiketleme, dekorasyon, reklamcılık ve ambalajlama gibi alanlarda kullanılır. 

Vinyl Baskı Reklam Uygulamaları

Vinil baskıdan önce afişler, brandalar üzerine yazılar kesildikten sonra yapıştırılarak oluşturulmaktaydı. Daha sonra dijital baskının gelişmesiyle brandalar üzerine dijital baskı uygulamaları mümkün hale geldi. Reklam sektörü tarafından oldukça fazla kullanılmaya başlamasıyla ve teknolojinin gelişmesiyle brandalar üzerine yapılan görsel ve yazılar etkileyici sonuçlar alınmaya başlamış oldu. 

Vinil Baskı Nerelerde Kullanılır?

Dijital vinil baskılarda çok dayanıklı olan malzemelerden birisi olan PVC brandaların üzerine dijital baskı tekniği ile yapılan baskı türlerinden birisidir. Bir çok alanda kullanılmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır:

 • Otomotiv sektöründe,
 • Araç kaplamalarda,
 • Etkinliklerde,
 • Duvar fotoğraflarında,
 • İnşaat sektöründe
 • Bina dış cephelerinde,
 • Siyasi partilerin açılış törenlerinde,
 • Reklam sektöründe
 • Reklam afiş ve kurumsal kimliklerde,
 • Mağaza vitrinlerinde
 • İç dekor düzenlemelerinde,
 • Spor alanlarında ise saha çevresi reklam panolarında

Neden Dijital Vinil Baskı Tercih edilmelidir?

Reklam dünyasının en çok tercih edilen baskı türlerinden biri olan dijital vinil baskı yöntemi çok sık kullanılan tanıtım araçlarından birisidir ve birçok avantaja sahiptir. En büyük avantajı oldukça dayanıklı olması ve ekonomik oluşudur. Bundan dolayı bütçesi kısıtlı olan bir firma rahatlıkla bu baskı yöntemini tercih edebilir. Bir diğer avantajı ise ana malzemesinin oldukça dayanıklı olmasından dolayı 5 yıla kadar rahatlıkla kullanılabilir olmasıdır. 

Vinil brandalar üzerinde dijital baskı makinelerinde baskı yapılarak gerçekleştirilir. Bundan dolayı vinyl üzerine Solvent malzemeden mürekkep kullanılarak baskı yapılır. Ayrıca dijital baskı makineleri mürekkebi branda üzerine püskürterek baskı yapar. Mürekkep kuruduktan sonra çok uzun süre çıkmaz. Eğer çıkma olursa tiner veya solvent malzemesinden ürünler kullanılmalıdır. Çok hızlı baskı yapabilen son teknoloji dijital baskı makineleri saatte 150 m2 den 250 m2 ye kadar ulaşılabilen baskılar yapmaktadır. 

Dijital vinil baskı reklam uygulamaları,sizlerin istekleri doğrultusunda istediğiniz boyutlarda araç giydirmelerde, fuar stantlarında, inşaat ve açık hava panolarında kullanılmak üzere hazırlanarak sizlere güvenilir ve kaliteli hizmet olarak sunulmaktadır. 

Dijital Baskı Fiyatları

Dijital Baskı fiyatları kullanacağınız alana, boyutlara ve malzeme türüne göre değişmektedir, fiyatları doğru, ucuz alabilmek güvenilir ve hızlı  temin edebilmek için 0 262 646 27 46 numaralı hattımızdan bizleri arayabilir kullanacağınız alanı belirterek detaylı bilgiler verdikten sonra fiyatlara ulaşabilirsiniz. Sadece ürün almak için değil kafanızdaki tüm soruları cevaplandırmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.