Cephe Kaplama Reklam Uygulamaları

Cephe Kaplama Reklam Uygulamaları

Cephe kaplama reklam uygulamaları belli bir konuda insanları yazılı ya da görsel açıdan bilgilendirmektir. Reklamların belli bir düzen ve kuralı vardır. Bu düzen ve kurallar bütününde oluşan reklamlar dikkat çekici ve amacına ulaşmış reklam filmleri olur. Reklam filmlerinin veya reklam afişlerinin en önemli özelliği renk uyumudur. Reklam afişleri yapılırken konu ile alakalı slogan ve yine konu ile alakalı kişi veya nesneler seçilerek kurgu ve düzen oluşturulur. Bu kurgu ve düzen amaca yönelik olup renk seçimi de bu düzene bağlı olarak belirlenir. Şekil zemin ilişkisi bu konuda oldukça fazla ön plana çıkar. Uyumlu renklerin seçilmesi ve bir ahenk yakalanması gerekmektedir. Yakalanamayan ahenk dikkat çekiciliği olumsuz yönde etkiler. Uyumlu renkler olumlu anlamda dikkat çekiciliği arttırırken reklam afişindeki düzeni de ön plana çıkartır. Konu ile alakalı nesne ya da kişilerin konumu reklam afişini oldukça önemlidir. Uygun kurgu ve düzende asılan reklam afişleri ya da reklam posterleri kişilerin odaklanma sürelerini de arttırır. 

Günümüzde el broşürleri, reklam broşürleri, bilboard gibi bir çok yerde reklamlar ile karşılaşılmakta. Son zamanlarda reklam posteri de oldukça gündemde ve oldukça ilgi gören reklam yöntemlerinden biri olarak bilinir. Asıldıkları yerlerde hem maliyet açısından hem de ulaşılabilir kişi sayılarının fazlalığı açısından reklam kalitesini arttırır. Cephe kaplama reklam uygulamaları da bu reklam türlerinden biri olarak bilinir.

Cephe Kaplama Reklam Uygulamalarında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir ? 

Cephe kaplama reklamları belli bir bina ya da reklamı yapılan ürünün satışının gerçekleştiği binalarda daha büyük ve dikkat çekici reklam posterleridir. El broşürü veya reklam afişlerinde geçerli olan şekil zemin ve renk uyumu cephe kaplama reklamı için de geçerlidir.  Bu reklam posteri istenilen yüzeye ve boyutta yapılabilmektedir. Yapılan reklam posteri cam, plastik, alüminyum plaka kaplama, ahşap ve ya beton zeminlere kolaylıkla uygulanabilmektedir. Kullanılan malzemeler kaliteli olmalıdır. Dış cephede kullanılan cephe kaplama reklam uygulamaları birçok farklı hava koşuluna uygun olarak hazırlanmalıdır. Yaşanılacak hava koşullarının cephe kaplama reklam afişlerinin kaliteli malzemelerden yapılması, boyalarının hava koşullarına bağlı olarak akmaması gerekmektedir. Cephe kaplama reklamı yaparken dikkat edilmesi gereken önemli hususların başında gelmektedir. Bir diğer önemli husus ise cam zeminde yapılan cephe kaplama reklamıdır. Özellikle büyük şirketler dış cephesini camdan tercih etmektedir. Cephe kaplama reklamı cam zemine yapılırken diğer zeminlerde farklı bir malzeme kullanılarak yapılır. Çünkü içeride duran insanların dışarıyı görmesi ve gün ışığını içeriye geçirebilen malzeme olarak seçilmesi gerekir. Cama yapılan cephe kaplama reklam uygulamaları reklam filmi adı verilen delikli bir yapıya sahip olan bir malzemeden yapılır. Bu sayede kaplama reklamı ürünü tanıtmış olur. Cephe kaplama reklamları kolaylıkla her türlü yapıya sahip olan yüzeylere uygulanması da oldukça kullanışlı yapıya sahip olduğunu göstermektedir.