İnşaat, Şantiye, Arazi ve Yol Reklam Tabela Uygulamaları

İnşaat Şantiye Arazi ve Yol Reklam Tabela Uygulamaları

İnşaat şantiye arazi ve yol reklam tabela uygulamaları genel olarak yapılan inşaatın ön tarafında bulunmaktadır. Bu tarz reklam tabelalarında bulunan içerikler inşaatı yapan firmaya ait olmalıdır. Örneğin inşaat firmasının adı, inşaatın başladığı tarih ve inşaatın biteceği tarih başta yer almak üzere yapılan proje ile ilgili bilgiler kısmı da bulunmaktadır. Bunun gibi reklam tabelaları düzgün bir şekilde yerleştirilmeli ve inşaat süresi boyunca da aynı yerde kalmalıdır. Reklam tabelalarında bulunan ortak amaç bakıldığında iki tanedir. İlk amaç gerçekleştirilmek istenen projenin tanıtımıdır. İkinci amaç ise şantiye alanı hakkında yer alan güvenlik bilgileridir. Bu güvenlik bilgileri inşaat içerisinde iken baret takmak, izinsiz bir şekilde inşaat içerisine girmek yasaktır gibi uyarıları içerir. Tabelalarda sadece yazı şeklinde ibareler bulunmaz. Bazen de reklam tabelalarına inşaat sona erdiğinde oluşması planlanan fotoğraflar yer alır. Reklam tabelaları inşaat süresi boyunca inşaatın görünen ön tarafında kalmak zorundadır.

Reklam Tabela Uygulamaları Nereye Konumlandırılmalıdır ?

İnşaat şantiye arazi ve yol reklam tabela uygulamaları genel itibari ile yapılacak olan bir projenin tanıtımı için kullanılmaktadır. Daha proje başlamadan inşaatın yapılacak olan arazi kısmına proje hakkında bilgi vermek için koyulmaktadır. Gelen müşterilere de bu şekilde inşaatın tanıtımı yapılır. Bu tarzda ki reklam tabelaları sadece yapılacak olan inşaat hakkında bilgi vermez. Aynı zamanda büyük ve ünlü şirketlerin kendi mallarını ve ürünlerini tanıtmak amacı ile şehir içerisinde yer alan billboardlar üzerine de reklam verilebilir. Arazi tabelalarında önemli olan şey üzerinde reklam olan tabelanın nereye konumlandırılacağıdır. Tabelanın konumu satılması istenen inşaat için ve şirketlerin mallarının tanıtımının yapılması için önemli bir noktadır. Genel itibari ile bu tarz reklam tabelaları da otobanların veya E5 üzeri yolların kenarına yapılmaktadır. Reklam tabelalarının hangi malzemeden yapıldığı da bu noktada çok önemlidir. Çünkü tabelalar yaz ve kış aylarında sürekli olarak hava değişimine maruz kalırlar, bu durum da tabelaların yıpranmasına yol açar. Bu nedenle tabelaların iyi ve kaliteli bir malzeme kullanılarak yapılması gerekmektedir. 

Yol Reklam Tabela Uygulamaları Nasıl Olmalıdır ?

İnşaat şantiye arazi ve yol reklam tabela uygulamaları genel olarak şehirler arasında ki yol üzerlerine yapılmaktadır. Bu tarz tabelalardaki amaç diğer tüm reklam tabelalarında olduğu gibi şirketlerin kendi tanıtımlarını yapmasıdır. Bu sayede şirketler hem kendi tanıtımlarını hem de ürünlerinin tanıtımını aynı zamanda yapmaktadır. Bu tarz reklam tabelalarında ışıklandırma bulunmamaktadır. Bu yüzden de yapılan reklam panoları gece yol üzerinde görünmemektedir. Bu yüzden de tabelalarda reflektif folyo denilen bir malzeme kullanılır. Bu malzeme de reklam panolarının hava karardığında dikkat çekmesi içindir. İnşaat veya arazi tabelalarından farklı olarak yol üzeri reklam tabelaları daha büyük ve dikkat çekici olmaktadır. Yol kenarına konumlandırılan bu tarz tabelalar sürücülerin dikkatini dağıtmayacak şekilde olmalıdır.